Blog

Bezpieczne dzielnice Krakowa dla zakupu mieszkania

Bezpieczeństwo to podstawowe kryterium podczas zakupu mieszkania. Kraków to jedno z największych i najludniejszych miast, dlatego nabywcy coraz częściej zwracają uwagę na lokalizację oraz otoczenie budynku, w którym kupują mieszkanie. Sprawdźmy, która dzielnica Krakowa jest najbezpieczniejsza.

 

Gdzie jest najbezpieczniej w Krakowie? 


Kraków to miasto, do którego co roku przybywa wielu turystów, jednocześnie coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie właśnie w tej aglomeracji. W związku z tym, władze miasta nieustannie podejmują szereg działań mający na celu sprawdzenie oraz zapewnienie mieszkańcom wysokiego poziomu bezpieczeństwa. 
Według statystyk, z roku na rok bezpieczeństwo w Krakowie ulega poprawie. Jako cieszące się najwyższym poziomem bezpieczeństwa, mieszkańcy wybrali dzielnice znajdujące w zachodniej części miasta: Bronowice, Zwierzyniec oraz Grzegórzki. 
Na wybór miał wpływ rozwój dzielnic oraz powstające na ich terenie nowoczesne, strzeżone osiedla. Wysoką pozycją w rankingach mogą również pochwalić się Krowodrza oraz Dębniki. Warto dodać, że na przestrzeni ostatnich lat ilość przestępstw w całym mieście zmalała o ponad połowę, a większość mieszkańców zaprzecza, że w ich bliskim otoczeniu znajdują się miejsca szczególnie niebezpieczne. Niestety całościowo Kraków wypada dość słabo, bo w rankingach bezpieczeństwa poszczególnych miast znajduje się na jednej z ostatnich pozycji.

Jak poprawić poziom bezpieczeństwa? 


Warto pamiętać, że za bezpieczeństwo w mieście, odpowiedzialne są nie tylko władze Krakowa oraz służby porządkowe, ale także my sami. Dlatego tak istotne jest, aby jako mieszkańcy pamiętali o podstawowych zasadach szanowania wspólnoty mieszkaniowej. Przede wszystkim nie powinniśmy wpuszczać do budynku osób, których nie znamy, lub które wzbudzają nasze podejrzenia, a także pamiętajmy o tym, aby zawsze zamykać drzwi wejściowe. W przypadku, gdy znajdziemy się w niebezpiecznej sytuacji, lub jesteśmy jej świadkami, należy niezwłocznie zawiadomić policję lub straż miejską. Takie podstawowe działania mogą uchronić nas oraz naszych sąsiadów przed zagrożeniami takimi jak kradzież, zniszczenia lub utrata zdrowia czy życia. 

Standardy bezpieczeństwa na najwyższym poziomie 


Jako zaufany krakowski deweloper dokładamy wszelkich starań, aby nasze inwestycje wyróżniały się najwyższym standardem oraz trwałością. Bezpieczeństwo to kwestia, która od zawsze jest naszym priorytetem, dlatego wdrażamy nowoczesne zabezpieczenia, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkańców, a nasze inwestycje są zlokalizowane w spokojnych dzielnicach. 
Na terenie naszych wspólnot mieszkaniowych zastosowaliśmy nowoczesny monitoring, dodatkowo przy ciągach komunikacyjnych zamontowane zostały rolety zewnętrzne.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowymi inwestycjami Emaus Garden oraz Wzgórza Krzemionki, które stanowią doskonały wybór dla osób pragnących spokojnego zacisza oraz nie chcą rezygnować z zalet mieszkania w dużym mieście.