Blog

Najlepsze lokalizacje dla mieszkań w Krakowie

Podczas wyboru mieszkania kierujemy się wieloma aspektami, a kluczową rolę odgrywa lokalizacja przyszłego lokum. Rynek nieruchomości w Krakowie od lat oferuje wiele możliwości, dzięki którym każdy nabywca jest w stanie znaleźć swoje wymarzone cztery kąty.

 

Najlepsze dzielnice w Krakowie do mieszkania

Kraków to jedno z najpiękniejszych oraz najpopularniejszych miast w Polsce. Liczne atrakcje turystyczne, fascynująca historia oraz komfort dużego miasta od lat sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania w Krakowie. O atrakcyjności lokalizacji świadczy między innymi bezpieczeństwo, komunikacja, okolica przyjazna dzieciom i zwierzętom, ekologia oraz rozrywka. Kierując się tymi aspektami, przyjrzyjmy się, gdzie najlepiej mieszka się w Krakowie. 

Pod względem bezpieczeństwa Krakowianie najbardziej chwalą sobie mieszkania położone w dzielnicach Bronowice oraz Zwierzyniec. Obie te lokalizacje cieszą się dużą popularnością także ze względu na bardzo dobrą komunikację oraz otoczenie terenów zielonych, które sprzyjają odpoczynkowi oraz relaksowi na łonie natury. Również miłośnicy zwierząt czują się tutaj najlepiej. Nic dziwnego, w końcu bliskość krakowskich Błoni oraz Lasu Wolskiego aż zachęcają do długich wycieczek z czworonogami. 

Gdzie najlepiej będzie się mieszkać rodzinie z dziećmi? W Krakowie wiele dzielnic dysponuje dobrymi warunkami, pozwalającymi na zabawę oraz rozwój najmłodszych. Najwięcej młodych rodzin decyduje się zamieszkać w Nowej Hucie. Nowoczesne place zabaw oraz duży wybór przedszkoli sprawia, że właśnie tutaj mieszka najwięcej rodzin z dziećmi. 

Dla wszystkich osób, które pragną korzystać z pełni z możliwości kulturowych oraz historycznych Krakowa, najlepszą opcją będzie Stare Miasto oraz Kazimierz. Szeroki wybór lokali gastronomicznych, muzeów oraz pubów sprawiają, że mieszkanie w sercu Krakowa jest najlepszą opcją dla poszukiwaczy wszelkiej rozrywki. 

Inwestycje Grupy Matejek – Emaus Garden i Wzgórza Krzemionki

Rynek mieszkań w Krakowie oferuje szeroką gamę atrakcyjnych apartamentów, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających nabywców. Podczas tworzenia naszych inwestycji, stawiamy przede wszystkim na komfort oraz możliwość swobodnego wypoczynku, który gwarantuje bliskość terenów zielonych. 

Emaus Garden to inwestycja położona w willowej dzielnicy Wola Justowska, tuż przy Rudawie. Jest to optymalna lokalizacja, która spełni oczekiwania zarówno tych, którym zależy na bliskości centrum Krakowa, jak i wszystkich domatorów pragnących spokoju oraz odpoczynku na łonie natury. Nowoczesne apartamenty wyróżniają się stylową aranżacją, a dla mieszkańców przygotowaliśmy szereg udogodnień, takich jak podziemne parkingi, stojaki rowerowe oraz stacje szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. 

Wzgórze Krzemionki to nasza najnowsza inwestycja położona na urokliwym Podgórzu. W otoczeniu terenów zielonych, takich jak Staw Płaszowski, Kopiec Kraka i Zalew Bagry stworzyliśmy miejsce do mieszkania dedykowane wszystkim, dla których istotny jest komfort oraz spokojna okolica gwarantująca wysoki poziom bezpieczeństwa. 

Ciężko jest jednoznacznie zdecydować, która dzielnica Krakowa jest najlepsza.  
Optymalnym rozwiązaniem jest komfort wynikający z bliskiego położenia centrum miasta oraz otoczenie terenów zielonych, które gwarantuje odpoczynek na łonie natury. Jeżeli właśnie te aspekty są dla Państwa priorytetem, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych aktualnych inwestycji.    
Inwestycja Wzgórze Krzemionki